Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.1kmh
40 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
20 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Tronditet kryeqyteti, lëkundje të forta tërmeti në Tiranë, alarmohen qytetarët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Lëkundje tërmeti janë regjistruar mesditën e sotme. Tërmeti me magnitudë 3.9 të shkallës Rihter, e ka pasur epiqendrën në 200 km larg qytetit të Tiranës.

Lëkundjet janë ndjerë në kryeqytet dhe në disa qytete përeth. Instituti i Gjeoshkencave bën të ditur se tërmeti ka pasur një thellësi prej 1km.

Kujtojmë se para dy vitesh më (21.shtator 2019) në të njëjtën orë ka ndodhur lëkundja e fortë me rreth 4.9 ballë e cila më pas u pasua me termetin e 26 nëntorit.

241359215 1033020777499942 747639065862239626 n

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img