Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

TRONDITET KOSOVA/ Debatuan për pronat, babai vret me kallash të birin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Peran të Podujevës ku babai ka vrarë me armë të birin.

Sipas mediave vendase mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:00 ku babai N.Ismajli ka vrarë me kallash djalin e tij, E.Ismajli, pas një debati për pronat.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci, tha se autoritetet po punojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

“Rreth orës 18:00, është raportuar për të shtëna me armë zjarri në fshatin Peran të komunës së Podujevës. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe mbështetur në të dhënat e para, bëhet e ditur se një person, ka humbur jetën si pasojë e plagëve të marra nga arma zjarrit. Vdekja e viktimës është konstatuar nga ana e mjekëve emergjent. Policia ka iniciuar një hetim me synim sqarimin e të gjitha rrethanave që karakterizojnë rastin”, tha ai.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img