Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Hën
14 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Tronditet Hollivudi, zbulohet skandali seksual me përmasa të mëdha

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zbulohet një skandal seksual që kishte prekur më shumë se 900 persona. Një 42-vjeçarë kishte hapur profile të ndryshme në internet, duke u shtirur si këngëtari i famshmë Justin Bieber, për të ngacmuar seksualisht rreth 900 fëmijë, duke përfshirë edhe përdhunime.

Ngjarja e rëndë është zbuluar nga policia australiane, ku një burrë 42-vjeç dyshohet se përdorte platforma të shumta si Facebook dhe Skype për të komunikuar me viktimat e tij.

“Autori i shtirur si Bieber, kërkonte të fuste në kurth fëmijët nën 16 vjeç. Ky hetim tregon edhe vulnerabilitetin e fëmijëve që janë shfrytëzuar nga mediat sociale dhe mundësitë që kanë abuzuesit seksualë për të joshur viktimat e tyre”, tha Inspektori Jon Rouse.

Policia australiane ka paralajmëruar prindërit që të jenë tepër vigjilentë në lidhje me aktivitetet online të fëmijëve të tyre.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img