Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Aktualitet

Tronditet Gramshi/ Burri qëllon për vdekje gruan dhe vëllain e tij

Shkruar nga Newsbomb
Tronditet Gramshi/ Burri qëllon për vdekje gruan dhe vëllain e

Dy persona dyshohet se kanë humbur jetën në fshatin Tervol të Gramshit, si pasojë e një konflikti në familje. Paraprakisht, bëhet me dije se burri ka qëlluar për vdekje me sende të forta bashkëshorten dhe më pas të vëllanë e tij.

Shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e saj, si dhe prangosjen e autorit. Burimet bëjnë me dije se ai është Xhevit Sinani, 75 vjeç, ndërsa i vëllai që ka mbetur viktimë quhet Shaqir Sinani.

Ndërkohë, bashkëshortja e autorit 75 vjeçar që ka humbur jetën quhet Zeqine Sinani. Ngjarja e rëndë e ndodhur në fshatin Tervol të Njësisë Administrative Pishaj, ka tronditur fqinjët dhe gjithë opinionin publik.

Raportohet se pas kësaj tragjedie, autori ka marrë në telefon fëmijët dhe u ka thënë se ka vrarë mamanë dhe xhaxhanë. Policia nuk ka dalë ende me njoftim zyrtar dhe nuk dihet nëse autori është arrestuar apo ka mundur të largohet nga vendngjarja.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese