Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
26 %
3.6kmh
0 %
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
Enj
36 °
E diel, 7 Gusht, 2022
spot_img

Tronditet Fushë Kruja, shpërthim me eksploziv në banesën e Arben Pllumbit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shpërthim me eksploziv ka ndodhur në banesën e Arben Pllumbit në Fushë Krujë rreth orës 23:00 të mbrëmjes së sotme.

Fatmirësisht nga shpërthimi nuk ka asnjë të lënduar por vetëm dëme materiale, ndërsa policia ndodhet në vendngjarje dhe po heton për të identifikuar autorët.

Kjo është hera e tretë që kësaj familje i vendoset tritol. Hera e parë ishte në 2 tetor të vitit të kaluar, ndërsa hera e dytë në 9 mars të këtij viti. Kryefamiljari Arben Pllumbi ka ngritur dyshime se shkak i këtyre atentateve mund të jetë një miqësi e prishur disa vite më parë.

Gjatë shpërthimit janë dëmtuar edhe banesat përreth saj, ndërkohë që shpërthimi është dëgjuar deri në qytetin e Krujës.spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img