Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Tronditet Fushë-Kruja dhe Nikla, dy shpërthime të fuqishme me tritol (DETAJE-FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

7b7b012cb5bbd926057c1cea021d91bc

Dy shpërthime me lëndë eksplozive kanë ndodhur pak para mesnate në Fushë Krujë dhe Nikël.

Mësohet se shpërthimi i parë ka ndodhur në lagjen “Punëtori” të Fushë Krujës, në një garazh në pronësi të shtetasit Ramazan Çenia, 58-vjeç.

Nga shpërthimi nuk raportohet për persona të lënduar por dëme të shumta materiale, duke dëmtuar edhe muret e pallatit ku u vendos lënda plasëse.

Ndërsa në Nikël, mësohet se është vendosur një sasi lëndë plasëse në një moblieri. Ende nuk dihen motivet e ngjarjes.

Sakaq, forca të policisë kanë mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për zbardhjen e saj.

Shpërthimi në Fushë Krujë, foto nga vendngjarja:

51419465_2206850779336641_9181370310421643264_n.jpg

51166576_233388654260456_6547176368528949248_n.jpg

50894939_2287438361529094_8542120975951462400_n.jpg

Shpërthimi në Nikël, foto nga vendngjarja:

51007134_234678927409557_303483621790973952_n.jpg

51116797_706355596425102_3102114475419893760_n.jpg

50924363_392007944886840_3149240484384210944_n.jpg

Më shumë

spot_img