Tirana
broken clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
5.1kmh
75 %
Hën
24 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Tronditëse/ Shkoi në Itali tek vajza dhe vëllai, 58 vjeçari shqiptar vdes në stacion: Qëndroi i varur në derë të trenit për 1 kilometër

spot_img

Lajme të ngjashëm

da7543f9506d92a9252ef9a044999a8c

58 vjeçari shqiptar Viktor Qosja i cili u shpall i humbur prej 8 ditësh në Itali, është gjetur i vdekur nga policia në rrethana të rënda.

 Qosja kishte shkuar në shtetin fqinj të vizitojë të afërmit e tij dhe në datën 19 janar ai është nisur me tren nga Venezia qyteti ku jeton e vajza për të shkuar tek i vëllai në Viareggio.

58 vjeçari gabimisht, ka zbritur në stacionin e bashkisë Pistoia dhe pasi e ka kuptuar ka tentuar të ngjitet përsëri në tren dhe pse ky i fundit ishte në ecje.

Kjo tentativë ka qenë fatale për të pasi është varur tek dera e trenit dhe ka qëndruar aty për rreth një kilometër, derisa duart nuk e kanë mbajtur më dhe ka rënë.

Vajza e të ndierit e alarmuar nga humbja e kontaktit me babain dhe e denoncoi atë në polici.

Autoritetet në perfekturën e Lukës u vunë menjëherë në lëvizje dhe kanë vijuar intensivisht punën për gjetjen e shqiptarit.

Më shumë

spot_img