Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

TRONDITËSE/Shfrytëzonte motrën e mitur për prostitucion, arrestohet 27-vjeçarja në Burrel

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 27-vjeçare është arrestuar  nga Policia e Burrelit, pasi akuzohet se ka shfrytëzuar motrën e saj të mitur për qëllime përfitimi. Mësohet se shtetasja me iniciale H. C., 27 vjeçe, bashkë me shtetasin U. C kanë shfrytëzuar të miturën. Gjykata e Matit ka caktuar masën e sigurisë arrest me burg për të renë, ndaj së cilës rëndon vepra penale “Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me të mitur”.

Njoftimi i policisë:

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Mat, u ndalua shtetasja H. C., 27 vjeçe, banuese në Burrel, pasi nga veprimet hetimore të kryera ka rezultuar se kjo shtetase në kohë të ndryshme (në bashkëpunim me shtetasin U. C., të arrestuar më parë nga Policia ) ka shfrytëzuar motrën e saj të mitur për qëllime përfitimi.

Gjykata e Shkallës së Parë Mat, ndaj kësaj shtetasja ka vendosur masën e sigurisë ‘Arrest në burg’, për veprën penale “Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me të mitur”.

Materialet procedurale në ngarkim të shtetasve të lartë përmendur i kaluan Prokurorisë Dibër dhe Mat për veprime të mëtejshme.

Më shumë


spot_img
spot_img