Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
61 %
1.5kmh
20 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

Tronditëse, gjendet i vdekur legjenda e muzikës

Lajme të ngjashëm

Legjenda e grupit Prodigy Keith Flint është gjetur i vdekur në moshën 49 vjeçare.

Mësohet se Flint u gjet i pajetë mëngjesin e sotëm në shtëpinë e tij në Dunmow, Essex.

Sipas mediave të huaja, një zëdhënës i policisë kishte deklaruar se pas orës 08:10 kishin marrë një telefonatë dhe kur kishin mbërritur në vendngjarje kishin gjetur trupin e pajetë të yllit të muzikës.

Grupi hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe po heton për vdekjen e Flint edhe pse nuk e trajtojnë atë si të dyshimtë.

49-vjeçari njihej për flokët e tij ngjyrë fluoreshente, të ngritur përpjetë si thumba dhe për performancat e zjarrta.

Vokalisti sapo ishte kthyer në Britaninë e Madhe nga një turne në Australi dhe në maj do të niste një turne në SHBA.

Prodigy ishin bendi më i suksesshëm i viteve 1980.

dims.jpg

80c5dbbe701c477d83e6455feeab350a.jpg


Më shumë