Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
28 %
3.6kmh
0 %
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
E diel, 23 Janar, 2022

TRONDITËSE/ 41-vjeçarja VDES papritur dy ditë pasi bëri vaksinën kundër Covid-19 të Pfizer

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një punonjëse e kujdesit shëndetësor në Portugali ka ndërruar jetë dy ditë pasi bëri vaksinën Pfizer.

Sipas informacioneve për mediat, Sonia Acevedo, 41 vjeç humbi jetën në ditën e parë të vitit 2021.

Mësohet se kjo ndodhi rreth 48 orë më parë ajo mori vaksinë e Pfizer kundër koronavirusit.

Ditën e nesërme pritet që të bëhet autopsia për të parë edhe shkakun e vdekjes. Nëna e dy fëmijëve ka punuar në pediatri në Institutin Portugez të Onkologjisë në Porto.

Mediat e huaja raportojnë se ajo nuk ka pasur ndonjë efekt anesor pasi ka bërë vaksinën.

“Në lidhje me vdekjen e papritur të një ndihmësi operativ nga IPO në Porto më 1 janar 2021, Bordi i Drejtorëve konfirmon ngjarjen dhe shpreh keqardhje të sinqertë për familjen dhe miqtë. Kjo humbje ndihet edhe këtu. Shpjegimi i shkakut të vdekjes do të ndjekë procedurat e zakonshme për këto rrethana”,- tha Instituti Portugez i Onkologjisë në një deklaratë zyrtare.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img