Trondit kolumbiania që parashikoi tërmetet dhe fitoren e Donald Trump: Presidenti amerikan nuk do e përfundojë mandatin, diçka e keqe do t’i ndodhë

Publikuar tek: bota, më 16:59 09-10-2017 Trondit kolumbiania që parashikoi tërmetet dhe fitoren e Donald Trump: Presidenti amerikan nuk do e përfundojë mandatin, diçka e keqe do t’i ndodhë

Deseret Tavares është një nga parashikueset më të mëdha të fatit në botë. Tavares ka parashikuar saktësisht një sërë tërmetesh në Kili dhe Haiti. Ndërkohë, gruaja ka tronditur me parashikimin e saj të fundit, ku thotë se 6 qytete në Amerikë do të shkatërrohen nga një sulm bërthamor.

“Ne do të bombardohemi në tokën amerikane. Qyteti im, Los Angeles, do të shkatërrohet. Armët bërthamore do të jenë në Shtetet e Bashkuara. Do të kemi 6 qytete që do të shkatërrohen, kimikisht” ky ishte parashikimi që kjo grua, e lindur në Guateque (Boyacá), tha në  programin "Los Informates”, në SHBA.

Më herët, gjatë fushatës së zgjedhjeve presideniale ne Shtete et Bashkuara, ku shumë sondazhe nxorën fituese Hillary Clinton, ishte Deseret ajo që deklaroi se president i SHBA-së do të zgjidhet Donald Trump.

Ndërkohë gjatë emisionit parashikuesja ka tronditur ku ka ka thënë se Donald Trump nuk do t’a përfundojë mandatin si president pasi do i ndodhë një gjë e keqe.

“Trump nuk i jep fund presidencës së tij. Unë pashë se në dy vitet e para të presidencës së tij ai do të vritet nga një amerikan”.

Sakaq, mësohet se një konsultë te fallxhorja amerikane kushton 1 000 dollarë.

deseret-tavares-900x485.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ngjarje e rëndë në Itali, 4 vjeçarja nga Shqipëria bie nga dritarja
Fundi i botës po vjen (përsëri), teoricieni zbulon datën në të cilën do ndodhë »
Article Logic
Execution time: 0.011168003082275
array(1) { ["section"]=> string(151) "trondit-kolumbiania-qe-parashikoi-termetet-dhe-fitoren-e-donald-trump-presidenti-amerikan-nuk-do-e-perfundoje-mandatin-dicka-e-keqe-do-t-i-ndodhe-95285" }