Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Trondit Arjan Çani: Pak vrasje ka, duhet të kishte më shumë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari Arjan Çani ka tronditur opinionin publik me deklaratën e tij të fundit, që për hir të së vërtetës është e përsëritur.

Pak kohë më parë ai i bëri thirrje shqiptarëve që të ikin nga Shqipëria pasi do të bëhet kasaphanë, ndërkohë që shprehu dëshirën e tij për vrasje, pasi sipas tij vetëm kështu shqiptarët do të “zënë mend” dhe nuk do të vriten më për vota.

albsig

Ndërkohë në emisionin “Të paekspozuarit”ai komentoi ngjarjen e fundit të Elbasanit, duke i cilësuar si normale grupet e ngritura nga PD për të mbrojtur votën. Më tej ai tha se ka pak vrasje deri tani dhe se duhen më shumë.

“Grupet për mbrojtjen e votës në Shqipëri duken çmenduri, por janë të duhurat. Tek ne komisionerët janë partizanë. Pse të mos ketë të fortë nga të dyja palët? Edi Rama në 2013 me kë erdhi në pushtet? Me të gjithë të fortët. Në 21 janar kishte të tillë, rreth 200 veta. Në Shqipëri ende nuk ka ardhur koha që zgjedhjet të bëhen pa të fortë. O do tí pranojmë ca gjëra, ose nuk i pranojmë fare. Në këtë vend palët nuk e pranojnë që vota të jetë e lirë. Pak vrasje ka, duhet të kishte më shumë. Po sé mbrojti policia votën, kush duhet ta mbrojë?”, tha ai i revoltuar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img