Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
36 %
2.1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

Tritoli në derën e shtëpisë, flet vëllai i Enver Stafukës: Isha me familjen, autorin e pashë nga kamerat! Zbriti nga një makinë gri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Naim Stafuka, vëllai i Enver Stafukës të cilit ju vendos dje tritol në derën e shtëpisë në Fushë Krujë, ka treguar sot detaje nga ngjarja. Ai ka thënë se autori ka qenë një dhe sipas pamjeve të kamerave të sigurisë, ka zbritur nga një makinë gri dhe ka hedhur lëndën plasëse në katin e parë.

“Lënda eksplozive u vendos dje në orën 22:00, në momentin e ngjarjes isha me familjen dhe fëmijët në banesë. Autorin e pashë nga monitorët e kamerave të sigurisë, ishte një person që zbriti nga një makinë gri, ishte i vetëm.

Autori ishte me kapele dhe me maskë anti- Covid. Kam patur kërcënime edhe dy vite më parë. Mendoj se ngjarja ka lidhje me zhdukjen e vëllait tim, Enverit. Gjithçka që pashë e kam treguar në polici. Deri tani nuk ka asnjë të dyshuar për zhdukjen e vëllait tim. Prokuroria thotë po hetojmë, deri tani s’ka asnjë zhvillim”, ka thënë Naim Stafuka për Fax News.

Stafuka dhe familja e tij jetojnë në katin e tretë të banesës ku u vendos lënda plasëse, ndërkohë që lokali në katin e parë është dhënë me qira. Lokali është i pajisur me kamera sigurie, që janë sekuestruar nga grupi hetimor dhe pritet që të hedhin më shumë dritë rreth ngjarjes.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img