Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
0.5kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
20 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Trishtim në komunitetin shqiptar në Norvegji, humb jetën 38-vjeçarja shqiptare, i vëllai i bën shkrimin prekës: Bukuroshja ime më këpute shpirtin…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Aktivistja e njohur Lirika Buzhala ka humbur jetën në moshën 38 vjeçare duke shkaktuar një trishtim të thellë te familjarët dhe miqtë e saj. Lirika prej kohësh jetonte në Novergji dhe ishte një ndër aktivistet e dalluara në organizimin e veprimtari arsimore dhe kombëtare.

Ndarja e saj nga jeta në mënyrë të papritur ka lënë një dhimbje të madhe te familjarët e së ndjerës. 

Së fundmi ka qenë vëllai i saj i cili përmes një postimi në rrjete sociale ka shkruajtur se ikja e saj i ka këputur shpirtin.  

“Lirika! Shpirti i vëllait! Erdha në Oslo për ta festuar ditëlindjen që e ke me 20 Shtator, e caktimi i Zotit paska qenë me t’va*rrosë n’rininë tënde!

Lirika, bukuroshja e vëllait, intelegjentja e vëllait, intelektualja ime, shpirtin ma këpute! Sot erdha të luaj me nipin e mbesën e vogël, e përfundova duke dënesur bashk me ata, për rininë tënde, lëngimin nga sëmundja e gjatë dhe e egër, vuajtjet e tua, ikjen tënde … Por Zoti paska vendosur kështu …! O Zot na lehtëso dhimbjen e na bëj durimtar!”, shkruan ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img