Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Hën
14 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Trianë, alarm fals për bombë, realizohet shpërthimi i komanduar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas kontrollit paraprak të policisë me anë të qenit antieksploziv, ka rezultuar se në valixhe nuk ka patur lëndë eksplozive. Më pas forcat xheniere kanë kryer shpërthimin e kontrolluar të valixhes ku ka rezultuar se nuk ka patur lëndë shpërthyese. Ky është alarmi i 5-të fals për lëndë eksplozive në kryeqytet ku 3 prej tyre kanë ndodhur vetëm brenda 24 orëve të fundit.

Më parë, një valixhe e dyshimtë është vënë re e braktisur në rrugën pranë Radio Televizionit Shqiptar në rrugën “Ismail Qemali” nga kalimtarë të cilët kanë njoftuar menjëherë policinë.

Forca të shumta policie mbërritën në vendngjarje dhe kryen rrethimin e zonës ku ndodhet valixhja e dyshimtë. Në vendngjarje mbërritën edhe forcat e xhenios dhe njesitë anti-eksploziv të cilat ekzaminuan nëse në valixhe kishte lëndë shpërthyese. Mësohet se është kryer evakuuimi i zonës nga kalimtarët. Rruga në të cilën ndodhet valixhja e dyshimtë është shumë e populluar nga këmbësorë dhe automjete.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img