Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
49 %
3.1kmh
0 %
Mar
5 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
12 °
E martë, 31 Janar, 2023

Trëndafil rozë brenda gotës me ujë, Edi Rama uron ditëlindjen e PS, zotimi për një Parti më të mirë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama uron ditëlindjen e Partisë Socialiste. Sot, në 12 qershor bëhen 30 vite nga themelimi i kësaj force politike, ditëlindje e cila do të kulmojë me mbajtjen e një Kongresi të Jashtëzakonshëm në Tiranë.

Rama, zotohet për një Parti Socialiste më të mirë në të ardhmen.

“Mirëmëngjes, dhe me urimin gëzuar ditëlindjen e Partisë Socialiste për të gjithë ata që kanë dhënë e i japin PS diçka sado të vogël, si edhe me zotimin se do të vazhdojmë përpjekjen që PS të bëhet më e mirë për të gjithë të tjerët, ju uroj një fundjavë të qetë. #30VJETPS”, shkruan kryeministri në urimin e tij.

Kongresi do të mbahet në orën 17:30 dhe socialistët kanë zgjedhur stadiumin “Air Albania”. Kjo do të jetë hera e parë që në arenën e futbollit do të mbahet një organizim i tillë. Shpërndarja e ftesave për delegatët e Kongresit ka nisur prej ditësh.

Më shumë


spot_img
spot_img