Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Tregtarët e fruta-perimeve në Durrës ngrihen në protestë, shkak rikonstruktimi i markatës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Tregtarët e fruta-perimeve në Durrës ditën e sotme kanë dal në protestë.

Bëhet me dije se ajo që ka bërë që tregtarët të dalin në protestë është rikonstruktimi i markatës.

Sipas tragtarëqe që janë në protestë shprehen se vendi i caktuar për të lëvizur nga bashkia nuk është në favor të tyre dhe që nuk plotëson asnjë kriter.

Në tregun e fruta-perimeve ushtrojnë aktivitetin 400 tregtarë. Ata janë të pakënaqur pasi sipas tyre vendi i caktuar përkohësisht nuk ka asnjë kusht.

Më shumë

spot_img