Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
2.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

“Tre zgjebsa rinorë…“, Ralf Gjoni reagon i revoltuar për vdekjen tragjike të familjes Gushi: Një rast i ngjashëm na ndodhi dje, ca maskarenj të droguar …

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i opozitës parlamentare, Ralf Gjoni ka reaguar me zemërim për vdekjen tragjike të 4 anëtarëve të familjes Gushi në aksidentin e sotëm në aksin Fier-Vlorë.

Përmes një postimi në facebook, Gjoni vë theksin tek problematika e rrugëve në Shqipëri, duke u shprehur se janë në mëshirën e Zotit dhe nën terrorin e “ca maskarenjve të droguar”, të cilët ngasin makina lukzoze.

Më tej ia tregon se një ngjarje e ngjashme me këtë të sotmen i ka ndodhur edhe familjes së tij dje në këtë aks, ku “tre zgjebsa rinorë”, siç shprehet edhe Gjoni tentonin me qejf të thyenin shpejtësinë e dritës prapa tyre. 

Postimi i plotë i Ralf Gjonit:

Trishtim  & Zemërim 

Mund të kishte qenë familja e secilit prej nesh.

Ky është produkti i një shteti që nuk kontrollon dot territorin e tij!

Rrugët e Shqipërisë janë totalisht nën mëshirën e Zotit e nën terrorin e përditshëm të disa maskarenjve të droguar kriminelë e psikopatë që ende mbajnë patenta e makina luksoze.

Në fakt, policia ka frikë prej tyre dhe ndaj rrallë i ndalon për kontroll.

Dje desh na ndodhi edhe ne familjarisht e njëjta ngjarje, në po atë segment rrugor, një audi gri, shpejtësi marramendëse, tre zgjebsa ‘rinorë’ që tentonin me qejf të thyenin shpejtësinë e dritës prapa nesh.

Ka aksidente gjithandej, por nuk sheh kurrë psikopatër që sfidojnë rregullat e qarkullimit dhe vetë jetën siç ndodh në Albanistan.

Ngushëllime të thella familjarëve të viktimave.

Zero tolerancë për ata që shkaktuan këtë tragjedi.

Dhe mjaft me gjoba se nuk funksionojnë. Policia e Shtetit duhet të riorganizohet e të kryejë funksionin e saj parësor të mbrojtjes së jetës e kontrollit të territorit.

Duhen konfiskime mjetesh, arrestime, heqje patente e asnjë fije liri e lëshim për kaubojsat e autostradës.

Qeveria të zgjohet prej gjumit paszgjedhor.

Situata është realisht alarmante!

Më shumë

spot_img
spot_img