Tirana
clear sky
-4.5 ° C
-4.5 °
-4.5 °
74 %
1kmh
0 %
Mër
6 °
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Tre të vrarë në Uashington, pas të shtënave me armë nga një 21 vjeçar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Tre persona u konfirmuan të vdekur pas të shtënave me armë në shtetin jugor të Uashingtonit herët në mëngjes të martën, thanë autoritetet. Personi i armatosur, të cilin autoritetet më vonë e identifikuan si 21-vjeçarin Jarid Haddock, vodhi një makinë dhe u largua nga vendi i ngjarjes.

Oficerët fillimisht iu përgjigjën një telefonate që raportoi se një burrë po qëllonte në një dyqan, tha shefi i policisë Yakima, Matthew Murray në një konferencë shtypi në vendngjarje.

Tre persona u gjetën të vdekur kur oficerët mbërritën, më pas i armatosuri kaloi rrugën për në një dyqan tjetër dhe qëlloi një person të katërt brenda makinës së tyre. Autoritetet besojnë se i dyshuari ka ikur duke drejtuar një Chrysler 200 ngjyrë gri ose argjendi.

Shefi i policisë paralajmëroi publikun që të jetë i vetëdijshëm për një kërcënim të mundshëm të vazhdueshëm ndaj komunitetit pasi vendndodhja e të armatosurit mbeti në arrati.

“Ky është një person i rrezikshëm. Është i rastësishëm, kështu që ekziston një rrezik për komunitetin,” tha Murray. “Ne nuk kemi një motiv, nuk e dimë pse. Kështu që ne do të bëjmë gjithçka që mundemi për të gjetur dhe kapur atë person dhe për ta mbajtur publikun të informuar.”

Më shumë


spot_img

spot_img