Hapësire reklamuese

Bota

Tre të vrarë në Uashington, pas të shtënave me armë nga një 21 vjeçar

Shkruar nga Newsbomb
Tre të vrarë në Uashington, pas të shtënave me

Tre persona u konfirmuan të vdekur pas të shtënave me armë në shtetin jugor të Uashingtonit herët në mëngjes të martën, thanë autoritetet. Personi i armatosur, të cilin autoritetet më vonë e identifikuan si 21-vjeçarin Jarid Haddock, vodhi një makinë dhe u largua nga vendi i ngjarjes.

Oficerët fillimisht iu përgjigjën një telefonate që raportoi se një burrë po qëllonte në një dyqan, tha shefi i policisë Yakima, Matthew Murray në një konferencë shtypi në vendngjarje.

Tre persona u gjetën të vdekur kur oficerët mbërritën, më pas i armatosuri kaloi rrugën për në një dyqan tjetër dhe qëlloi një person të katërt brenda makinës së tyre. Autoritetet besojnë se i dyshuari ka ikur duke drejtuar një Chrysler 200 ngjyrë gri ose argjendi.

Shefi i policisë paralajmëroi publikun që të jetë i vetëdijshëm për një kërcënim të mundshëm të vazhdueshëm ndaj komunitetit pasi vendndodhja e të armatosurit mbeti në arrati.

"Ky është një person i rrezikshëm. Është i rastësishëm, kështu që ekziston një rrezik për komunitetin," tha Murray. "Ne nuk kemi një motiv, nuk e dimë pse. Kështu që ne do të bëjmë gjithçka që mundemi për të gjetur dhe kapur atë person dhe për ta mbajtur publikun të informuar."

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese