Tre të vdekur në Florida, vetëm pak minuta pas mbërritjes së uraganit Irma

Publikuar tek: bota, më 16:37 10-09-2017 Tre të vdekur në Florida, vetëm pak minuta pas mbërritjes së uraganit Irma

Kanë kaluar vetëm 40 minuta nga mbërritja e uraganit Irma në brigjet e shtetit të Floridas në SHBA, dhe 3 persona raportohet të kenë humbur jetën.

Të treja vdekjet kanë ndodhur në rrugë teksa banorët po mundoheshin të largoheshin me makinat e tyre.

Energjia elektrike është ndërprerë tashmë për gati 1 milion banorë, ndërsa erërat e uraganit arrijnë shpejtësinë 200 kilometra në orë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “LIVE” nga 4 kamera: Uragani Irma mbërrin në Florida, pamje katastrofike
Kjo është e frikshme: Uragani Irma po thith ujin e detit në qendër të stuhisë (Foto-Video) »
Article Logic
Execution time: 0.012579917907715
array(1) { ["section"]=> string(79) "tre-te-vdekur-ne-florida-vetem-pak-minuta-pas-mberritjes-se-uraganit-irma-91845" }