Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Tre të PS dhe një nga LSI, PD kallëzon penalisht anëtarët e KZAZ-së në Vorë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Demokratik ka kallëzuar penalisht anëtarët e KZAZ në Vorë, duke thënë se kanë penguar procesin zgjedhor.

Bëhet me dije se PD ka kallëzuar penalisht 3 anëtarë të PS dhe tre të LSI në KZAZ e Vorës për shpërdorim detyre.

“Pas shkeljeve flagrante të Kodit Zgjedhor, vendimeve të Komisionerit Shtetëror të Zgjedhjeve dhe Komisionit të Ankimeve dhe sanksioneve, Partia Demokratike po përgatit kallëzimin penal për 4 anëtarët e PS dhe anëtarin e LSI në KZAZ e Vorës për shpërdorim detyre, duke minuar procesin zgjedhor në këtë bashki.”- thuhet në një njoftim të PD për mediat.

Më shumë
spot_img
spot_img