Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
1kmh
75 %
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Tre shqiptarë tentojnë të vrasin emigrantin në Itali, e sulmojnë me thikë, ja pista ku dyshojnë autoritetet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shtetas gambian është sulmuar dhe goditur me thikë nga tre shqiptarë në Itali.

Sipas mediave vendase mësohet se ngjarja ka ndodhur përgjatë rrugës bregdetare në Pontecagnano, ku tre shqiptarët kanë plagosur me thikë shtetasin gambian i cili menjëherë u transportua në spitalin “Ruggi” në Salerno ku ndodhet në spital në gjendje të rëndë për shkak të dëmtimeve të marra në pjesë të ndryshme të trupit.

Menjëherë pas ngjarjes shqiptarët kanë rënë në prangat e karabinierëve, ndërkohë vijojnë hetimet për të kuptuar shkakun i cili shtyu shqiptarët drejt këtij akti.

Ndërkohë, sipas autoriteteve nuk përjashtohet që kjo ngjarje ketë lidhje me larje hesapesh mes tyre lidhur me trafiku ne drogës.

Më shumë
spot_img
spot_img