Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

Tre orë nga nisja e procesit, Albana Vokshi tregon pjesëmarrjen e demokratëve për zgjedhjen e kreut të PD

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetarja e Komisionit të organizimeve dhe operacioneve elektorale, Albana Vokshi në një deklaratë për media ka folur për procesin e zgjedhjeve për kryetarin  e PD, ku në garë është Sali Berisha dhe Ibsen Elezi.

Vokshi është shprehur se deri në orën 11:15 kanë votuar 14012 anëtarë të PD, teksa tha se procesi vijon normalisht dhe se interesi i demokratëve është i lartë.

albsig

spring

“Sic edhe ju kemi informuar janë hapur në orën 8: 00, 108 qendra, procesi është hapur dhe po vijon normalisht. Një interes shumë i madh i demokratëve. Kemi më shumë qendra sesa herën e kaluar dhe kjo e ka bërë më të menaxheshëm, pavarësisht se interesi është i lartë.

Pjesëmarrjen deri në orën 11:00, 11:15

Shkodër 1287

Lezhë 330

Kukës 1802

Dibër 650

Durrës 1005

Tiranë 3

Elbasan 1190

Berat 460

Korçë 1200

Fier 1520

Vlorë 570

Në total 14012 që kanë votuar deri në orën” tha Vokshi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img