Hapësire reklamuese

Politikë

Tre orë në “Air Albania”, këto janë 6 VENDIMET e rëndësishme që morën delegatët socialistë në Kongresin e Jashtëzakonshëm të partisë

Shkruar nga Newsbomb
Tre orë në “Air Albania”, këto janë 6 VENDIMET e

Në 30-vjetorin e Partisë Socialiste, ku u mbajt dhe Kongresi i Jashtëzakonshëm në ambientet e “Air Albania”, u morën gjashtë vendime të rëndësishme nga 300 delegatë socialistë.

Pasi folën shumë figura të rëndësishme të PS, nga Gramoz Ruçi dhe Rama, te ministrat e qeverisë, u miratuan vendimet e mëposhtme:

4. Miratimi i Vendimeve të Asamblesë Kombëtare të Partisë:

a. Vendim “Për ngritjen dhe funksionimin e Komisionit të Posaçëm të Analizës për Zgjedhjet e Përgjithshme të 25 Prill 2021”;

b. Vendim “Për zhvillimin e analizave për rezultatin e zgjedhjeve të përgjithshme të 25 Prillit 2021”;

c. Vendim “Për zgjedhjet e reja në strukturat vendore të partisë”;

d. Vendim “Për zhvillimin e fushatës së anëtarësimeve të reja në parti”;

e. Vendim “Për përfundimin e procesit të ngritjes dhe funksionimit të Regjistrit Digjital të Partisë”;

f. Vendim “Për miratimin e Kalendarit Politiko-Organizativ të Partisë për periudhën Qershor-Dhjetor 2021”.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese