Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
3.6kmh
75 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Tre modele speciale të iPhone 13, për myslimanët, katolikët dhe ortodoksët, çmimet janë marramendëse

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Marka prestigjoze e celularëve iPhone, Apple ka nxjerr në treg modelin më të fundit 13 Pro Max, shkruan newsbomb.al. Veç risive teknologjike, e veçanta e këtij modeli është dhe dizajni i jashtëm, për tre besimet fetare; mysliman, katolik dhe ortoddoks.

Trupat e telefonave të kësaj serie janë bërë prej titani dhe ari, dhe në panelin e pasmë kanë fotografi të vendeve të shenjta të adhurimit, nën xham të fortë.  Qabeja dhe minaret mund të shihen në anën e pasme të modelit për myslimanët. Caviar ka vendosur çmimet për këtë smartphone duke filluar nga 6,450 dollarë.

611664d9b3fca
Modeli i iPhone per myslimanet

IPhone për katolikët, përmban një portret të Bazilikës së Shën Pjetrit në Vatikan, shkruan newsbomb.al. Çmimet për këtë iPhone fillojnë nga 6,400 dollarë.

611664f21b0af
Modeli i iPhone per katoliket

Paneli i pasmë i iPhone 13 Pro Max i krijuar për të krishterët ortodoksë, përmban imazhin e Kishës së Jezu Krishtit të Shenjtorëve. Caviar planifikon të shesë këtë smartphon për të paktën 6,520 dollarë. iPhone 13 Pro i modelit të trefishtë është gjithashtu në dispozicion, por në një sasi të kufizuar prej 99 njësi secila.

6116650b35f6a
Modeli i iPhone per ortodokset
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img