Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Tre ligjvënës pozitivë me Covid-19 pas trazirave në Kapitol, autoritetet të friksuara për një shpërthim tjetër të të infektuarve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0387f71c2b34ecbd0f9f96bf454501a2

Tre ligjvënës amerikanë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus, pasi u strehuan për disa orë me kolegët gjatë sulmit që ndodhi në Kapitol.

Demokratët e Dhomës së Përfaqësuesve Bonnie Watson Coleman, Pramila Jayapal dhe Brad Schneider kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Ekspertët e mjekësisë kanë shprehur shqetësimin se mos ketë një shpërthim të të infektuarve pas protestës masive në SHBA.

SHBA ka regjistruar numrin më të lartë të infeksioneve të koronavirusit 22.6 milion dhe 367,000 vdekjeve, pa asnjë shenjë të uljes së epidemisë, pavarësisht  shpërndarjes së vaksinës kundër Covid.

Më shumë

spot_img
spot_img