Hapësire reklamuese

Bota

Tre kryeministra shqiptar në Ballkan, ironia e eksperti amerikan: Ndoshta po të kishte e Serbia një të tillë do ishte më evropiane

Shkruar nga Newsbomb

Dritan Abazoviç u bë kryeministri i shtatë i Malit të Zi, por i pari kryeministër shqiptar i shtetit të vogël ballkanik.

Kjo bën që Ballkani të përfaqësohet tani nga tre kryeministra shqiptarë, Edi Rama i Shqipërisë, Albin Kurti i Kosovës dhe Abazoviç i Malit të Zi.

Në lidhje me këtë ka bërë një ironi edhe eksperti amerikan, Janusz Bugajski, i cili në një postim në rrjetet sociale, teksa poston foton e tre kryeministrave shqiptarë, thotë se nëse edhe Serbia kishte një të tillë ndoshta do të ishte më modern dhe evropiane.

“Ndoshta edhe Serbia do të bëhej moderne dhe evropiane nëse do të kishte një kryeministër shqiptar” shkruan ai në postimin e tij.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese