Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
44 %
4.6kmh
40 %
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Tre javë pas zgjedhjeve, Basha mbledh sot Kryesinë dhe Këshillin Kombëtar, përballja e parë me ata që kërkuan dorëheqjen e tij

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme Partia Demokratike do të mbledhë Kryesinë e Partisë dhe Këshillin Kombëtar, takim ky që vjen tre javë pas zgjedhjeve të 25 prillit.

Bëhet me dije se takimi do të mbahet në orën 17:00 dhe që në takim rend dite do të jetë “diskutime dhe vendimarrje sipas statutit për proceset pas situatës së krijuar me masakrën e ektorale të zgjedhjeve të 25 prillit”.

Më pas në orën 19:00 PD do të zhvillojë takim me Këshillin Kombëtar me të njëjtin rend dite.

Kjo mbledhje do të jetë edhe përballja e parë me kritikët e kryetarit të PD, Lulzim Basha, të cilët kanë kërkuar dorëheqjen e tij, pas zgjedhjeve të 25 prillit.”

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img