Tirana
light rain
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
2.1kmh
75 %
Sht
22 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

“Tre janë emrat që ja bënë këtë dhuratë Labërisë”, kënga labe inaguron Tunelin e Skërficës, lavde për Edi Ramën dhe ministrat (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Tre janë emrat që ja bënë,
Këtë dhuratë labërisë,
Damiani edhe Balluku,
Dhe kreu i qeverisë.

Këto janë disa nga vargjet e këngës labe që Grupi “Zëri i Bilbilit” thuri për kryeministrin Edi Rama dhe ministrat e tij, në ditën e inagurimit të Tunelit të Skërficës dhe rrugës Kardhiq-Delvinë. Ashtu siç ishte premtuar, u hap sot më 2 korrik, shkruan newsbomb.al.

albsig

Të pranishëm në ceremoninë e hapjes së Tunelit të Skërficës kanë qenë ministrat Balluku, Gjiknuri, Kumbaro, vetë kryeministri Edi Rama, kryetarët e bashkive të jugut, prefekti i Vlorës dhe zyrtarë të tjerë të Ministrive dhe Autoritetit Rrugor.

Vargjet me lavde për Ramën dhe ministrat, për këtë vepër të rëndësishme të jugut duket se u kanë përlqyer dhe vetë atyre, pasi gjithë kohën janë parë të qeshur. Edhe marrësi i këngës labe duket se u ka paraprirë atyre do ta “gjykojnë” për vargjet, shkruan newsbomb.al.

Mbaso do meren me grupin,
Që e mburrëm qeverinë,
Kush punon për këtë truall,
Këngën labe ka shpërblim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img