Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
3.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
24 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Tre gra në studio nuk bien dakord si të dënojnë burrat dhunues: Nuk është zgjidhje t’i nxjerrësh te pema

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

27e703ba87a6d5fd7e6ed27a16a78634

Deputetja Majlinda Bregu, gazetarja Klodiana Lala dhe shkrimtarja Flutura Açka janë përfshirë në debat në emisionin “Studio e Hapur” për mënyrën se si duhet të veprohet me burrat dhunues.

Ka qenë deklarata e Bregut ajo që ka nxitur debatin në studio kur u shpreh se burrat që dhunojnë gratë duhen nxjerrë nga shtëpia dhe të rrijnë poshtë pemës. Por për Lalën dhe Açkën kjo nuk është zgjidhje, por shteti duhet të ndëryhyjë më thellë.

Majlinda Bregu: Prandaj dërgohet letra te zyra përmbarimore që kur burri dhunon gruan duhet të dalë jashtë shtëpisë dhe të rrijë aty te pema në fund të rrugës…

Flutura Açka: Po kjo nuk është zgjidhje, nuk mund të nxjerrësh burrat nga shtëpia. Nuk funksionon kështu.

Bregu: Po flas si funksionon në të gjithë botën.

Klodiana Lala: Shteti prandaj është për të marra masa. Duhet të marrë masa për burrat që janë pa punë, pa të ardhura etj. Janë 3 mijë urdhra mbrojtje që mund të ngrihen dhe t’i vrasin këto gra. Nuk është zgjidhje t’i nxjerrim te pema.

Lexo edhe: Majlinda Bregu: Vrulli i vrasjes do vazhdojë të jetë i lartë, si shoqëri kemi ndjesinë e vetëshkatërrimit

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img