Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
3.6kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
19 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Tre ditë zie për protestuesit e vrarë, Erdogan pozicionohet në krah të Palestinës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Turqisë Rexhep Tayip Erdogan në një dalje publike i ka bërë thirrje të gjithë botës myslimane që të mbështesin Palestinën.

Erdogan është treguar mjaft i ashpër ndaj vendimit për hapjen e Ambasadës së SHBA-së në Jeruzalem, gjë e cila solli mjaft përplasje mes protestuesve palestinezë dhe ushtrisë izraelite, duke shënuar dhjetëra viktima.

Nëse bota myslimane qëndron kundër mizorisë në Gaza, pavendosmëria e Izraelit nuk do të zgjasë“, ka thënë Erdogan përpara mbështetësve të tij, ndërkohë që vlen për t’u kujtuar që Turqia shpalli tre ditë zie në nderim të protestuesve të vrarë.

Më shumë

spot_img