Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
36 %
2.1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
32 °
E diel, 22 Maj, 2022
spot_img

Tre ditë “Shtëpia pa dritare”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

“Shtëpia pa dritare” quhet komedia e Saimir Kondos e cila, do të shfaqet për tre ditë rresht (30-31 dhe 1 shkurt) në Teatrin Kombëtar. Mes kaosit politik njeriu i thjeshtë  e ka të pamundur të jetojë në mënyrë të ndershme . Kjo është lufta e heroit  të paemër për të cilin askush nuk flet. Ky hero e ka një emër në fakt, ai quhet Neritan. Ai është aq i ndershëm sa ka ndërtuar një shtesë pranë shtëpisë së tij krejt pa dritare. Po, se beson në ligj dhe ligji nuk të lejon të bësh dritare përballë dritares së komshiut. Por ndonëse është kaq i rregullt dhe i sinqertë do t’i duhet të përballet me një sërë rrethanash dhe personazhesh që nuk ndajnë të njëjtat parime morale me heroin tonë.

Dhe ai lufton një betejë epike, të padukshme dhe heroike, që ka njëzetekatër vite që zhvillohet në vendin tonë. Do t’ja dalë mbanë?

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img