Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Tre ditë para përfundimit të mandatit, Meta bën vizitën e fundit si President në Kosovë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i vendit Ilir Meta do të niset sot për një vizitë zyrtare në Kosovë me ftesë të honologes Vjosa Osmani, me rastin e përmbylljes së mandatit të tij.

Burime bëjnë me dije se kreu i shtetit do të kthehet në datën 23 Korrik, një ditë përpara përfundimit të mandatit.

Kjo është vizita e tij e fundit si President i Republikës së Shqipërisë.  

“Në kohën e ardhjes (pasdite) më 21 korrik, për të mundësuar qarkullim të lirë të eskortës zyrtare nën përcjellje dhe sigurim sipas itinerarit të lëvizjes, Policia e Kosovës do të bëjë ndërprerje të përkohshme, në intervale të shkurta kohore të qarkullimit të trafikut në disa segmente rrugore ku pritet të kalojë eskorta. Po ashtu edhe në ditën e kthimit, më 23 korrik, sipas agjendës zyrtare do të ndërmerren veprimet e njëjta policore, të lëvizjes së eskortës, në rrugët të cilat përdoren për qarkullim të eskortës”, thuhet në njoftimin e zyrës së shtypit të presidentes Osmani.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img