Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Tre deputetët e rinj betohen në Kuvend, FRPD proteston para parlamentit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka filluar seanca plenare në Kuvend ku u betuan tre deputetët e rinj të opozitës Korab Lita, Halil Jakimi dhe Arlind Çaçani.

Ndërkohë jashtë parlamentit të rinjtë e FRPD janë mbledhur për të zhvilluar një protestë.

Protesta ka nisur para Ministrisë së Brendshme, për të vazhduar më tej para Parlamentit.

Mësohet se në protestë nuk janë liderët politike, por ky tubim organizohet nga një grup të rinjsh.

Policia ka marrë masa për këtë protestë, por numri i efektivëve të policisë është më i ulët se zakonisht. Ata janë vendosur pranë kryeministrisë dhe para parlamentit.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img