Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
5.1kmh
0 %
Die
0 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

Tre deputetë i shtohen ‘opozitës së re’, KQZ i jep mandatin dy ish-aleatëve të Bashës dhe kandidates nga LSI

spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka dhënë mandatin e deputetit Selami Jenishehrit, Besnik Troplinit dhe Suzana Topit.

Suzana Topi është kandidate në listën e Elbasanit nga radhët e LSI, ndërsa Kuvendit i janë shtuar dy (ish) aleatë të kryedemokratit Lulzim Basha, Selami Jenishehri i cili është Kryetari i Partisë Bashkimi Popullor i Pensionistëve të Shqipërisë dhe Besnik Troplini i Ballit Kombëtar.

Tashmë Parlamentit do t’i shtohen tre deputetë të rinj. Betimi i tre deputetëve të rinj pritet të bëhet në seancën planare të rradhës e cila do të zhvillohet të enjten.

Numri i deputetëve të opozitës së re ka shkuar në 117 dhe që të plotësohet numri i kërkuar në Kuvend, që është 140, duhen edhe 23 deputetë të tjerë.

Më shumë


spot_img

spot_img