Tirana
scattered clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
9 °
E martë, 31 Janar, 2023

Tre çanta me 51 pako drogë, arrestohen 31 vjeçari shqiptar dhe gruaja që kontrollonte rrugën me makinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy persona, të cilët dyshohet se janë shqiptarë, kanë rënë në prangat e Policisë greke pasi janë kapur me 52 kg kanabis, duke kaluar kufirin për në vendin fqinj. Droga ishte fshehur në tre çanta dhe e paketuar në 51 pako, secila me peshë rreth 1 kg.

Mesditën e djeshme në zonën e Kozanit, efektivët kanë ndaluar një mjet për kontroll të imtësishëm dhe në bagazh janë gjetur tre çanta të mëdha me drogë. Menjëherë është arrestuar 31 vjeçari që mediat greke e identifikojnë si “i huaji” që ishte shofer.

Dy makinat e ndaluara nga Policia greke ne Kozan

Ndërkohë, Departamenti i Policisë Kufitare është ndaluar dhe një makinë tjetër që drejtohej nga një grua 51 vjeçare, e cila dyshohet se bashkëpunonte me shoferin e parë dhe kontrollonte rrugën. Në total janë sekuestruar:

  • 52 kilogramë e 495 gram kanabis i papërpunuar,
  • 2makina,
  • 4 telefonat celularë,
  • 5 kartat sim
  • shuma 1050 euro.

Hetimet paraprake për rastin janë nisur nga Departamenti i Policisë Kufitare Krystallopigi Follorinë. Dy të arrestuarit me kallëzimin penal të ngritur në ngarkim të tyre për trafikim droge i janë dorëzuar Prokurorisë së Kozanit.

Më shumë


spot_img
spot_img