Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1.5kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Trazira në Pire, makina me persona të armatosur nuk i ndalon Policisë, qëllohet drejt efektivëve, 1 i vdekur dhe disa të plagosur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një person ka humbur jetën dhe gjashtë të tjerë janë plagosur si pasojë e një mes Policisë vendase dhe tre personave të armatosur. Mediat greke raportojnë se Policia i ka bërë shenjë të ndalonte një makine ku ndodheshin tre persona, por ata nuk i janë bisndur urdhrit.

Menjëherë, ekipet e DIAS-it i janë vënë në ndjekje dhe aksionim ka përfunduar në Pire, në rrugën Frixou në Peramë. Personat që ndodheshin në makinë kanë qëlluar me armë zjarri drjet Policisë duke lënë të plagosur 6 efektivë.

Siç shihet dhe nga pamjet, ngjarja e ndodhur në orët e para të së shtunës ka alarmuar gjithë zonën.

Policët u janë kundërpërgjigjur me armë personave që ndodheshin ën makinë dhe kanë qëlluar për vdekje njërin prej tyre. Një tjetër u plagos dhe pasagjeri i tretë shpëtoi, shkruan newsbomb.al.

Në total kanë mbetur të plagosur 6 efektiv të DIAS-it, 1 nga personat që ndodhej në makinën që nuk iu bind urdhrit  të Policisë dhe viktima po ahstu është nga rahët e sulmuesve. Identiteti i autorëve që sulmuan Policinë nuk bëhet ende me dije.

Pamje nga vendngjarja të shpërndara nga mediat greke:

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img