Trazira edhe në Francë nga 'jelekët e verdhë' (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 17:41 16-03-2019 Trazira edhe në Francë nga 'jelekët e verdhë' (VIDEO)

Protesta e 'Jelekëve të verdhë' ka vazhduar edhe gjatë ditës së sotme në qytetin e Ilisis ka muaj nga nisja e saj.

Protestuesit  vazhdojnë  të kërkojnë rënien e taksave të naftës.

Gjatë ditës së sotme, konflikti midis policëve dhe protestuesve ishte shumë i madh. Protestuesit ushtruan dhunë ndaj policëve me gurë dhe shkopinjë. Ndërkohë policia i është pergjigjur me gaz lotësjellës dhe me 31 arrestime.

Sipas pamjeve nga mediat franceze protestuesit godisnin policët dhe mjetet e tyre, ndërsa policia perpiqej të ndante turmën. Levizja e ‘Jelekëve të verdhë’ do të vazhdojë protestat  javën që vjen në qytetet e tjera të Francës si Bordo e Lion.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « The Sun: Si shqiptarët, nga emigrantë u bënë mafiozët me të frikshëm në Britaninë e Madhe (Kush janë bosët e kokainës e prostitucionit – EMRAT/ FOTOT)
Vdes dëshmitarja e skandalit erotik të Silvio Berlusconit »
Article Logic
Execution time: 0.0099618434906006
array(1) { ["section"]=> string(56) "trazira-edhe-ne-france-nga-jeleket-e-verdhe-video-156707" }