Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Trazira, dhunë dhe të shtëna armësh në Kapitol, Joe Biden në konferencë të jashtëzakonshme: Ditë e errët për SHBA, Trump dorëzohu!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fbcee0432c54bba54d757285a1bbbedc

Presidenti i ardhshëm i Amerikës, Joe Biden në një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp pas trazirave të mëdha në Kapitol, i bëri thirrje Trumpit që të tërheqë protestuesit e dhunshëm dhe të dalë të mbrojë kushtetutën dhe vendin.

Biden u shpreh se dita e sotme është një ditë e errët për SHBA-në, dhe se çfarë po shohin njerëzit sot, nuk është Amerika.

Në fund ai i bëri thirrje paraardhësit të tij që t’i jap fund kësaj “lufte” dhe të tërhiqet.

Biden: Presidenti Donald Trump duhet të dalë dhe t’i thotë protestuesëve që të tërhiqen. Të dalë të mbrojë kushtetutën dhe ligjin. Aty jashtë janë disa militantë, disa të mërzitur dhe të shtyrë për të dalë aty. Është një moment kaq i errët për historinë e Amerikës. Puna e tanishme dhe e mëpashme duhet të jetë nderi dhe respekti që kemi për vendin. Politika jonë është të zgjidhim probleme dhe jo të ushtrj=ojmë urrejtje dhe kaos. Amerikë do të thotë respekt tolerancë, demokraci, këshgtu kemi qenë gjithmonë ne. Dita e sotme është e dhimbshme. Kjo tregon që demokracia është e brishtë dhe duhet ruajtur. Në televizor ka fëmijë që po shohin, gjithë bota po e sheh. Nuk duhet të japim këtë mesazh. Amerika është shumë herë më e mirë se çfarë po shohim sot. Kjo që po ndodh sot më kujtojnë fjalët e Abraham Linkolnit. Nuk ka qenë asnjëherë diçka që s’mund ta bëjmë nëse jemi bashkë. Presidnet Trump dorëzohu. Zoti e bekoftë Amerikën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img