Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
3.6kmh
75 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Trasportonin drogë nga Spanja në Greqi mes ngarkesave me biskota dhe patatina, arrestohet 2 persona, njëri shqiptar

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

106592df977be769b31268578f782393

Dy persona janë arrestuar ditën e sotme në Greqi, pasi trasnpostonte lëndë narkotike.

Operacioni u zhvillua në Maratonë të kryeqytetit grek. Bëhet me dije se në pranga ka rënë një  63-vjeçar grek dhe një 29-vjeçar shqiptar.

Autoritetet greke bëjnë me dije se droga trafikohej nga Spanja në Greqi. Persona e lartpërmendur janë arrestuar teksa po kalonin drogën nga një fugon në tjetrin.

Mediat greke bëjnë me dije se droga ishte të fshehur mes ngarkesave me biskota dhe patatina.

Janë sekuestruar gjithsej 122 kilogramë e 590 gramë marijuanë, vlera e të cilës shkon në 700 mijë euro.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img