Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Trashësia e dëborës deri në 30 cm në Korçë, lëvizja me zinxhirë e detyrueshme në Dardhë e Voskopojë (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e8dc546c923e5d132fcce0003a2d27d3

Temperaturat e ulta dhe reshjet e dëborës kanë shkaktuar probleme në disa fshatra në pjesën juglindore të vendit. Raportohet se në zonën e Korçës trashësia e borës ka arritur deri në 30 cm.

Në disa fshatra turistikë të zonës, lëvizja bëhet vetëm me zinxhirë. Edhe pse gjatë natës është punuar për pastrimin e rrugës, lëvizja me zinxhirë është e detyrueshme në Dardhë dhe Voskopojë pasi ka prezencë bore dhe akulli ende.

Edhe në Qafën e Sharrit kalimi i mjeteve bëhet me vështirësi dhe me zinxhirë. Me vështirësi lëvizet dhe në Qafë Thanë, pasi trashësia e dëborës shkon deri në 20-30 cm.

Screenshot_4.jpg
Screenshot_5.jpg
Screenshot_6.jpg
Screenshot_7.jpg
Screenshot_8.jpg
Screenshot_9.jpg
Screenshot_10.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img