Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
5.1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Trashësia e borës arrin 70 centimetër, probleme me qarkullimin në Dibër dhe Bulqizë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ee0aa6802792b1476c275c8145f1949f

Reshjet e dendura të dëborës kanë sjellë probleme në shumë akse nacionalë, duke bllokuar qindra qytetarë dhe automjete.

Gjatë orëve të mbrëmjes ulja e temperaturave ka bërë që rrugët e Dibrës dhe Bulqizës të ngrijnë dhe të bëhen të kalueshme me shumë vështirësi.

Në aksin Ura e Çereneçit-Librazhd trashësia e dëborës ka arritur në 70 centimetër, ndaj ky aks është i bllokuar nga Ostreni drejt Klenjës.

Aksi nga Pishat deri në Qafën e Buallit është i kalueshëm vetëm me zinxhirë, pasi ka prezencë akulli.

I bllokuar është edhe aksi Peshkopi – Qafë Draj – Kukës, ndërsa në aksin Peshkopi – Kala e Dodës është i detyrueshëm përdorimi i zinxhirëve.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img