Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Transportuan 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, arrestohen 9 persona, sekuestrohen 6  anije dhe 3 makina (DETAJE)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b23e5d2d00a25b8c3f0fec39d353e939

Policia italiane ka arrestuar ditën e sotme 9 persona të akuzuar për trafikim të lëndëve narkotike.

Guardia Di Finanza e Brindizit në bashkëpunim me Antimafian Italiane të Leces dhe policinë shqiptare kanë përfunduar operacionin e quajtur “San Silvestro 2018”, që ka çuar në shkatërrimin e një grupi trafikantësh nga Shqipëria dhe Italia.

Sipas ‘quimesagne’ nga nëntë personat e arrestuar 5 janë lënë në burg, ndërsa 4 në ‘arrest shtëpie’. Ende nuk bëhen me dije detaje lidhur me anëtarët dhe sa shqiptarë ishin të përfshirë në këtë organizatë kriminale.

Sakaq, policia ka sekuestruar si provë materiale 3750 kg marijuanë, 50 kg hashash, 1 kg kokainë, 1 kg heroinë, 6  anije dhe 3 makina.

11.PNG

22.PNG

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img