Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Transportonin 2.6 kile drogë, arrestohen në Padova dy shqiptarët, policia i ndiqte prej kohësh (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Karabinierët në Padova dhe Guardia di Finanza pas një hetimi prej disa kohësh të trafikut të lëndëve narkotike, kanë arrestuar në flagrancë dy shpërndarës të kombësisë shqiptare, dhe kanë sekuestruar 2.6 kg heroinë, 207 gramë kokainë dhe 520 euro cash, raporton newsbomb.al.

albsig

spring

Në operacion kanë qenë tre patrulla që kanë monitoruar një makinë Kia Sportage me shofer shqiptar, që presupozohet të ishte korrieri i kokainës dhe heroinës. Shqiptari zbriti nga makina dhe takoi një tjetër person, që mund të ishte klienti, ka shkuar drejt bagazhit dhe mori pakon që ia dha subjektit që e priste. Pikërisht në këtë kohë ka ndërhyrë policia ku gjeti drogën të shpërndarë në pesë pako, secila nga 500 gramë. Edhe pse pritësi i pakove ka dashur të largohet me shpjetësi, ai është ndaluar nga forcat e rendit.

Të arrestuarit nga ky operacion janë të moshës 29 vjec, shoferi dhe 30 vjec klienti që priste drogën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img