Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

TRANSFORMOHEN VIP-at/ Nga Gent Zenelaj te Jul Deda dhe Jona Spahiu (Shikoni sa kilogramë kanë humbur- FOTOT PARA dhe PAS)

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c1b3928169bee0b4059a92704f9c045c

Rënia në peshë është problemi që shqetëson pjesën më të madhe të shoqërisë sot.

Mënyrat e dobësimit janë të shumta: me anë të dietave, ndërhyrjeve kirurgjikale, ose me anë të metodës së fundit të rënies nga pesha e njohur si ‘baloni gastrik’. Këtë metodë kanë zgjedhur edhe disa personazhe të njohur të ekranit të cilët kanë marrë rezultate të menjëhershme.

BALONI GASTRIK ka rezultuar shumë i suksesshëm te të gjithë ata që e kanë aplikuar, qofshin personazhe publikë ose jopublikë. Dëshmia më e fundit është rasti i aktorit të njohur Julian Deda i cili vazhdimisht ka patur probleme me mbipeshën.

Pasi iu nënshtrua procedurës së Balonit Gastrik, aktori i dashur për publikun ka humbur 14 kilogramë në vetëm 6 muaj.

Gentian Zenelaj, aktori dhe moderatori i njohur i emisionit investigativ, gjithashtu ka zgjedhur t’i nënshtrohet procesit të dobësimt përmes balonit gastrik si alternativa më e përshtatshme dhe e sigurtë e humbjes së kilogrameve të tepërt. Dëshmitë nga eksperienca e tij janë tërësisht pozitive dhe motivuese për njerëzit të cilët kanë të njëjtin shqetësim.

Personazhet e sipërpërmendur e kanë ndarë “sekretin” e tyre dhe nuk kanë ngurruar të tregojnë se nuk janë dobësuar vetë por falë klinikës Dermolife e cila ka bërë të mundur transformimin jo vetëm të fizikut të tyre por i ka orientuar edhe drejt një jete të shëndetshme.

Bukuroshja e ekranit Jona Spahiu ka humbur gjithashtu disa kilogramë, jo përmes balonit gastrik por përmes disa ekzaminimeve në klinikë, ku ka rezultuar se ajo ishte intolerante ndaj glutenit.

Jona e quan këtë një ndryshim të cilësisë së jetës dhe është shumë mirënjohëse për klinikën që ia doli ta sjellë në formë, sidomos pas lindjes.

Për t’ju rikthyer balonit gastrik, kjo metodë, sikundër shpjegojnë edhe ekspertët në klinikën Dermolife të dermatologes Lida  Hoxha, është nje porcedurë e sigurtë dhe e shpejtë pa pasur nevojën e ndërhyrjes kirurgjikale pasi baloni synon të zërë hapësiren e vëllimit të stomakut, për të krijuar ndjesinë e të ngopurit.  Gjatë periudhës 6-12 mujore që baloni mbahet në stomak, personi arrin të humbase 20-30 kilogramë në menyre të shëndetshme, duke ndjekur instruksionet e mjekut specialist. Vihet re nje kërkesë dhe një interes gjithnjë e në rritje për të aplikuar këtë metode, si një nga alternativat më efikase të rënies në peshë. Por ka ende personazhe publike që shkojnë në klinikën e Dermolife për t’iu nënshtruar ndryshimeve në peshën trupore dhe jo vetëm. Kush janë ata? Mbetet për t’u parë së shpejti.

56713032_2288613344690747_8921722409048866816_n.jpg

GENTIAN ZENELAJ

 

Xum Allushi (Para dhe pas)

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img