Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
52 %
1.5kmh
20 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Tragjike/ Zjarr në një lokal karaoke, humbin jetën 32 persona

spot_img

Lajme të ngjashëm

Të paktën 32 persona kanë vdekur dhe të tjerë janë plagosur nga një zjarr i madh në një kompleks karaoke në Vietnamin jugor pranë qytetit Ho Chi Minh.

Zjarri ka rënë në katin e sipërm të lokalit, duke bllokuar klientët dhe stafin. Për të shpëtuar, katër persona u hodhën nga kati i dytë dhe i tretë, thanë mediat lokale. Ata u plagosën, por mbijetuan.

Zjarrfikëset kanë mbërritur në vendngjarje menjëherë pas alarmit. Shkaku i zjarrit po hetohet.

Më shumë
spot_img
spot_img