Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

TRAGJIKE/ Vdes nga COVID ministri i Bosnje-Hercegovinës

spot_img

Lajme të ngjashëm

75aaac5ad09c46c4610f5cab69a6108d

I pari ministër në Ballkan që ndërron jetë nga COVID 19.

Ministri për Çështje të Luftëtarëve në Bosnjë-Hercegovinë, Salko Bukvareviq, ka vdekur sot në mëngjes si pasojë e koronavirusit.

Bukvareviq 53-vjeç, ishte i shtruar në spital në Sarajevë prej një jave teksa shfaqi probleme me frymëmarrjen.

Prej 22 korrikut ai dergjej në shtratin e spitalit në gjendje të rëndë teksa sot e ka humbur përfundimisht betejën me coronavirusin.

Bukvareviq mbante detyrën e ministrit për Çështjet e Luftëtarëve që nga viti 2015.

Bosnja ka regjistruar në total 10.700 raste me koronavirus dhe 297 të vdekur.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img