Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
55 %
1kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
5 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Tragjike, vdes ish-kreu i INUK Zyhdi Dajti

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ndahet nga jeta ish-kreu i INUK, Zyhdi Dajti në moshë 56-vjecare. 

Ish-kreu i Inspektoratit Ndërtimor Urbanistik Kombëtar ka ndërruar jetë ditën e djeshme në banesën e tij në qytetin e Vlorës.

Nga hetimet paraprake, mësohet se Dajti ka ndërruar jetë si pasojë e një infarkti në zemër.

Dajti u komandua në detyrën e kreut të INUK më 2 tetor 2013 nga kryeministri Edi Rama dhe zëvendësoi Gazmend Osmanajn.

Zyhdi Dajti ka qenë gati një vit në krye të INUK-ut, duke drejtuar një sërë aksionesh për prishjen e ndërtimeve pa leje në të gjithë Shqipërinë.

Dajti ishte drejtor i Forcave të Sigurisë të Autoritetit Portual Durrës.

Më shumë


spot_img

spot_img