Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
15 %
3.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Tragjike/ Vdes 13-vjeçarja shqiptare në Francë, ra nga kati i pestë i banesës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Francë. Një 13-vjeçare shqiptare ka ndërruar jetë pasi është rrëzuar nga kati i pestë i një pallati në Ban-Saint-Martin.

Sipas mediave vendase mësohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur ditën e shtunë, ndërkohë deri më tani rrethanat janë ende të paqarta.

Kryetari i Bashkisë së qytetit, Henri Hasser, ka reguar në lidhje me këtë ngjarje dhe ka bërë me dije se vajza ishte fëmija i madh i një familjeje shqiptare.

Në rrjetet sociale disa prindër kanë rrëfyer se sa e vështirë ishte rikthimi në shkollë për fëmijët e tyre, të cilën e vlerësonin shumë 13-vjeçaren, e cila edhe nga stafi pedagogjik u përshkrua si një fëmijë i zgjuar dhe mjaft dinamik.

“Fëmija im nuk mund të ngushëllohet . Nuk e imagjinoj dot gjendjen në të cilën gjendet familja”, shkruan nëna e një studenti pasditen e djeshme, një ditë pas tragjedisë.

Më shumë


spot_img

spot_img